Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilgi

Anasayfa » Cilt Bakımı » Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilgi
dolgu uygulamaları nedir

Ciltte doğal olarak var olan kollajen, elastin, hyalüronik asit zamanla azalır. Dolayısıyla  kırışıklıklar, çökmeler, sarkmalar ve derin çizgiler oluşur. Hyalüronik asit içerikli dolgu ürünleri vücuttaki su ile birleşerek, ciltte kaybolan hacmi tekrar kazandırmakta, deformite, çökme ve derin çizgileri anında gidermektedir. Belirli bir süre sonra hyaluronik asit dolgular vücuttan doğal şekilde atılır.Bu dolgular genel olarak burun kenarlarından ağız kenarına doğru inen çizgilerde (nazolabial oluk), dudak dolgunlaştırma ve şekillendirmede, gözaltı morluk ve çukurlarını doldurma rengini açma da, burun şeklini düzeltmekte, elmacık ve çene şekillendirmede, nemi ve canlılığı azalmış alanları tekrar canlandırmak gibi birçok durumda kullanılmaktadır.

Ayrıca yaşın ilerlemesi ve mimik hareketleri sonucu ortaya çıkan, gözlerini kısma ve çok gülme sonucu belirginliği artan derin kazayağı çizgilerinde botoksla beraber uygulandığında  çok güzel sonuçlar sağlamaktadır. Hızlı kilo alıp verenlerde, yoğun spor programına sahip kişilerde özellikle orta yüz bölgelerinde meydana gelen hacim kayıpları da dolgu ile düzeltilebilmektedir.

Hyalüronik asit dolguları gebelik, emzirme, kanamalı hastalıklar, uygulama bölgesinde aktif enfeksiyon varlığı gibi bazı  durumlar dışında rahatlıkla uygulanabilir. Kalıcılık süresi 8- 14 ay arasında değişim göstermektedir.işlem yaklaşık 15-20 dk sürer.öncesinde lokal anestezik bir kremle uyuşturulabilir. İşlem sonrası alkol tüketimi, yüzüstü uyuma, makyaj, aşırı egzersiz vs gibi durumlardan uzak durmak gerekir. Kişi uygulamadan hemen sonra günlük yaşantısına devam edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda

Asel Güzellik ve Estetik Ltd. Şti.

Atakent 24
Atakent Mahallesi 241. Sokak
11/43 Küçükçekmece İstanbul

E-posta: bilgi@aselclinic.com

Paylaştığımız içerikler bilgilendirme amaçlı olup, uygulamaların hekim gözetiminde yapılması gerekmektedir. Bilgilerin hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanımından doğacak sorumluluk ziyaretçiye aittir.

Designed by DMM Turkey

İletişim

    Adınız (gerekli)

    Konu

    Mesajınız

    bilgi [at] aselclinic.com